Driegats wastafelkraan I Balocchi van Fantini in rood en chroom op een blauwe wastafel

I Balocchi van Fantini: van zuiver wit tot alle tinten blauw, een kraan waarbij kleur de hoofdrol speelt

Fantini

Davide Mercatali

I Balocchi
I Balocchi Een icoon van Italiaans design
€ 1.900

Vertel ons over uw project

Projectvoorwaarden voor bedrijven, professionals en ontwerpbureaus

Negen grepen op een rij, links wit, rechts diep donkerblauw: zo laat Fantini in de catalogus zien wat er met I Balocchi kan. De fabrikant zegt het zonder omweg: van zuiver wit tot de verschillende tinten blauw, hier speelt kleur de hoofdrol. Een paar bladzijden verder staat een badkamer waarin wastafelkraan en douche in hetzelfde blauw zijn uitgevoerd. Zo begon het ook: met de serie die Davide Mercatali en Paolo Pedrizzetti in de jaren zeventig tekenden, kwam de kleur volgens Fantini de wereld van de kranen binnen.

Wie designkranen naast elkaar legt, herkent deze aan de afgeronde vormen en aan de kruisgreep met vier bolle lobben. Aan de wastafel zijn er drie opstellingen: de driegatskraan met de boogvormige uitloop tussen twee grepen, de eengatskraan waarbij uitloop en grepen op één voet staan, en de wandkraan met een uitloop van 20 cm. Onder de lak zit messing. Standaard zijn er drie uitvoeringen: rood RAL 3000 met verchroomde voeten en rozetten, mat zwart en mat wit. Wie iets anders wil, kiest uit RAL Classic, van RAL 1000 tot RAL 9018. In een directie- en gastenbadkamer kan één kraan de kleur van de tegel herhalen of haar tegenspreken.

Wat er verder bij hoort, valt uiteen in wat je ziet en wat in de muur verdwijnt. Zichtbaar zijn de ronde regendouche aan een arm, de handdouche, de baduitloop aan de wand, de opbouwkraan voor het bad, de eengatskraan voor het bidet en de keukenkraan met draaibare uitloop. In de muur zitten de thermostaat voor de douche met zijn stopkranen, de omstellers en de inbouwkraan voor bad en douche. Ook afvoerplug, bekersifon en bedieningsplaat van het toilet horen bij de serie. La Mercanti legt de kleur naast tegel en blad, en pas dan gaat er een bestelling de deur uit.

Technische informatie op basis van de door de fabrikant verstrekte gegevens.
  • Type: kranenserie voor badkamer en keuken; designkranen voor wastafel, bidet, douche en bad
  • Fabrikant: Fratelli Fantini Spa, Pella (Novara), aan het Ortameer
  • Ontwerp: Davide Mercatali en Paolo Pedrizzetti; heruitgave 2012
  • Basismateriaal: messing
  • Standaardkleuren: rood (RAL 3000) met chroom, code 0602 · mat zwart (RAL 9005), code 13 · mat wit (RAL 9016), code 29
  • Kleur naar keuze: op aanvraag, uitsluitend uit RAL Classic, van RAL 1000 tot RAL 9018
  • Grepen: standaard meegeleverd; keramische bovendelen met kwartslag (90°)
  • Wastafel, drie gaten: uitloop tussen twee grepen; sprong 11,5 cm; flexibele aansluitslangen; afvoerplug met klikbediening inbegrepen
  • Wastafel, één gat: uitloop en twee grepen op één kraanlichaam; even ver uitstekend als de driegatskraan; ook hier slangen en klikafvoer erbij
  • Wastafel, wandmontage: sprong 20 cm; aansluitingen 1/2″; zonder afvoer; opbouwdeel en inbouwdeel hebben elk een eigen code
  • Debiet wastafel en bidet: straalregelaar met begrenzer, 5 l/min bij 3 bar
  • Boringen: gaten van Ø 35 mm; bij drie gaten een hartafstand van 100 mm
  • Bidet: eengatskraan, sprong 12 cm, scharnierende straalregelaar, met afvoer
  • Bidet- en toiletdouche: handdouche voor persoonlijke hygiëne met mengkraan; toiletdouche met stopkraan; beide met wandaansluiting met houder en messing slang van 120 cm
  • Douchethermostaat: inbouw 3/4″, één greep, geluidsisolatie; altijd te bestellen met stopkraan 3/4″ of met afsluitbare omsteller; montageplaat Easy Fix als optie
  • Inbouwomstellers: draaibaar, 1/2″, met afsluiting, met 2 of 3 uitgangen
  • Inbouwkraan bad/douche: twee grepen, geen uitloop, draaibare omsteller naar twee uitgangen, handdouche FIT met wandaansluiting en houder, pvc-slang van 150 cm
  • Hoofddouche: regendouche Ø 20 cm van messing; begrenzer 12 l/min bij 3 bar; antikalksysteem; terugslagklep; benodigd debiet minimaal 10 l/min
  • Douchearmen: ronde rozet; aan de wand 30, 35, 40 of 45 cm; aan het plafond 10, 25 of 45 cm; optioneel inbouwdeel voor gipsplaat
  • Handdouche en slangen: FIT van messing, 9 l/min, antikalk en terugslagklep; wandaansluiting met of zonder houder; slang van ABS in 150 of 200 cm (crèmewit, mat zwart, chroom) of van messing (rood of RAL-kleur)
  • Bad: baduitloop voor de wand, 20 cm uitstekend; opbouwkraan aan de wand met uitloop, twee grepen, automatische omsteller en handdouche met houder; afvoercombinaties, ook met vulling via de overloop
  • Keuken: eengatskraan met twee grepen en draaibare uitloop, sprong 18 cm; begrenzer 8 l/min bij 3 bar; met aansluitslangen, zonder afvoer
  • Bijpassende onderdelen: universele afvoerpluggen 1″1/4, bekersifon, paar filterkranen met afsluiting; stalen bedieningsplaten voor Geberit Sigma 8 en Sigma 12 en voor TECE (Tecebox Octa II), alleen in rood, mat wit en mat zwart
  • Herkomst: Made in Italy
La Mercanti Srl — uw partner voor design- en contractprojecten sinds 1997.
San Benedetto del Tronto (AP), Italy · +39 0735 753833 · info@lamercanti.com
Levering, offertes, specificaties en projectondersteuning in Nederland en wereldwijd.

Geef aan welke afwerkingen u wilt beoordelen

€ 120

Bedrag verrekend met uw eerste bestelling

Veelgestelde Vragen

Hoe ver moet je een greep van I Balocchi draaien om de kraan open te zetten?

Een kwartslag. In de grepen zitten keramische bovendelen die met 90° van dicht naar volledig open gaan. Fantini past ze toe op de kranen voor wastafel, bidet, keuken en bad, op de inbouwkraan voor de douche en op de stopkraan.

Welke douchearmen voor plafondmontage horen bij de serie?

Drie lengtes: 10, 25 en 45 cm, alle met een ronde rozet. Komt de arm uit een verlaagd plafond of een voorzetwand van gipsplaat, dan levert Fantini als optie een inbouwdeel dat voor die plaat bedoeld is.

Uit welke doucheslangen kun je bij I Balocchi kiezen?

Uit twee soorten. De slang van ABS is er in 150 of 200 cm en alleen in crèmewit, mat zwart of chroom. De slang van messing meet 150 cm en hoort bij de rode uitvoering en bij een RAL-kleur naar keuze.

Zit er een uitloop op de inbouwkraan voor bad en douche?

Nee. De inbouwkraan voor bad en douche heeft twee grepen en een draaibare omsteller met twee uitgangen, maar geen uitloop. Er hoort een handdouche bij, met wandaansluiting en houder; het bad vul je via een aparte uitloop aan de wand.

Bij welke inbouwreservoirs passen de bedieningsplaten van I Balocchi?

Bij Geberit en TECE. Fantini maakt stalen bedieningsplaten voor Geberit Sigma 8 en Sigma 12, met ronde knoppen in reliëf of vierkante vlakke knoppen, en voor de Tecebox Octa II van TECE. Ze bestaan in rood, mat wit en mat zwart.

Het wastafelblad voorbereiden voor de driegatskraan van I Balocchi

Drie gaten, één hartafstand en een afvoer die al in de doos zit: zo bereid je blad of wastafel voor op de driegatskraan, vóór de installateur komt.

Drie gaten voor I Balocchi

De driegatskraan van I Balocchi vraagt drie gaten van Ø 35 mm: één voor de uitloop en aan weerszijden één voor elke greep. Geef die maat door aan de steenhouwer of kies een wastafel die al zo geboord is.

Honderd millimeter hart op hart

Tussen de gaten ligt een hartafstand van 100 mm. Laat de installateur die maat op het blad aftekenen voordat er geboord wordt; een gat in steen of keramiek zet je achteraf niet meer opzij.

De afvoer zit erbij

Bij de driegatskraan levert Fantini een afvoerplug met klikbediening mee. Schrap de losse plug dus van de bestellijst voor deze wastafel; anders liggen er op de dag van de montage twee.

Ruimte onder het blad

De kraan wordt met flexibele slangen op de waterleiding aangesloten. Houd onder het blad de ruimte achter de drie gaten vrij, zodat de installateur bij de slangen en bij de afvoer kan.

Uitloop boven de kom

De uitloop steekt 11,5 cm naar voren. Leg die maat naast de tekening van de wastafel en kijk waar de straal neerkomt. De twee grepen hoef je niet apart te bestellen: ze worden bij de kraan geleverd.